FAQ

Jakie są koszty wysyłki i termin dostawy?

 

Kurier DPD (przelew, Przelewy24) – 12 zł. Przy zamówieniu powyżej 260 zł wysyłka DPD gratis.  Termin dostawy – jeden dzień od dnia nadania.

Kurier DPD (pobranie) – 17 zł. Termin dostawy – jeden dzień od dnia nadania.

Paczka (Poczta Polska) (przelew, przelewy24) – 13 zł. Termin dostawy – do trzech dni od dnia nadania.

List zwykły (Poczta Polska) – 0 zł (opcja tylko przy zamówieniu testerów). Termin dostawy – do trzech dni od dnia nadania.

Termin nadania uzależniony od produktu – wyświetlany po umieszczeniu produktu w “koszyku”

 

 


 

Czy realizujemy wysyłki zagraniczne?

Tak. Wysyłki zagraniczne realizowane są po indywidualnym ustaleniu kosztów i warunków transportu.

 


 

Jaki jest termin ważności pełnowymiarowych kosmetyków Bee Pure?
Kosmetyki Bee Pure mają termin ważności 30 miesięcy.

 


Dlaczego mini produkty Bee Pure mają krótki termin ważności?
Zawartość mini produktu jest znacznie mniejsza od objętości jego opakowania i kosmetyk może ulegać wysychaniu. Jest to naturalny proces, który powoduje, iż produkt staje się coraz gęstszy, aż do całkowitego wyschnięcia.
Z tego powodu data ważności mini produktów jest ograniczona do 2 miesięcy. Po tym terminie kosmetyk nie ulega zepsuciu, ale jego konsystencja może różnić się od produktu świeżego. Dlatego zalecane jest szybkie zużycie mini produktów, które służą jedynie do przeprowadzenia testu, jak kosmetyk działa na skórę i czy nie wywołuje alergii.

 

 


 

Jak działa jad pszczeli?

Aplikacja na skórę niewielkiej ilości jadu pszczelego symuluje rzeczywiste użądlenie pszczoły i drażniące działanie jednej z głównych toksyn jadu – melityny. Stymuluje to organizm do dostarczenia w zainfekowane miejsce większej ilości krwi i zwiększenia produkcji protein: kolagenu i elastyny. Kolagen wzmacnia skórę, a elastyna działa ujędrniająco oraz odmładzająco.

 


 

Jak jest otrzymywany jad pszczeli?

Jad pszczeli jest otrzymywany w sposób bezpieczny dla pszczół. Poprzez mikrowstrząsy elektryczne stymuluje się produkcję jadu, który spływa po szklanej płycie, a następnie jest zbierany, oczyszczany i przechowywany w postaci białego proszku. Pszczoły nie tracą żądła, więc nie giną.

 


 

Dlaczego kosmetyki Bee Pure są tak wyjątkowe?

W kosmetykach Bee Pure zastosowana jest kombinacja nowozelandzkiego miodu Manuka UMF 20+ wraz z jadem pszczelim. Jad pszczeli, w maksymalnej dopuszczalnej dawce, powoduje mikro opuchnięcia, które natychmiast
wygładzają skórę oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny dla utrzymania długotrwałego efektu odmłodzenia i odbudowy. Miód Manuka UMF 20+ łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Faktor miodu UMF oznacza „Unique
Manuka Factor”, unikalny wskaźnik, który mierzy poziom aktywności antybakteryjnej w miodzie. Produkty Bee Pure NZ zawierają maksymalny wskaźnik UMF 20+, jaki jest używany w kosmetyce.Kombinacja tych elementów: jadu pszczelego i miodu Manuka UMF 20+ stanowi o wyjątkowości i unikalności naszych kosmetyków.

 


 

Co to są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to takie, które w dużym stopniu wytwarzane są ze składników pochodzenia roślinnego. Surowce i ekstrakty roślinne stosowane przy ich wyrobie są przetwarzane w bardzo małym stopniu. Przy produkcji całkowicie zakazane jest stosowanie genetycznie modyfikowanych surowców zwierzęcych oraz roślinnych. Jakiekolwiek substancje pochodzenia zwierzęcego pozyskiwane są tylko i wyłącznie od zwierząt żywych. Zakazane jest testowanie kosmetyków na zwierzętach. Zabronione jest używanie syntetycznych substancji barwiących i zapachowych oraz parafiny, silikonów i tłuszczy.

Stosowanie kosmetyków naturalnych zalecane jest szczególnie przy uczuleniu na niektóre składniki chemiczne lub barwniki stosowane w nienaturalnych kosmetykach. Po przejściu na kosmetyki naturalne wszelkie niedoskonałości spowodowane nietolerancją na składniki syntetyczne zostają stopniowo wyeliminowane, aż do całkowitego zaniku.

 

 


 

 

Co to są kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne, to kosmetyki naturalne które w swoim składzie posiadają tylko elementy pochodzące z upraw ekologicznych. Takie uprawy są ściśle nadzorowane, gdyż do uzyskania tytułu upraw “ekologicznych” muszą spełnić ściśle określone, restrykcyjne kryteria. Między innymi na takich farmach: kategorycznie zabronione jest stosowanie środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Kosmetyki organiczne mają zbawienny wpływ na skórę zmęczoną szkodliwymi, sztucznymi substancjami z kosmetyków nienaturalnych.